Meci nedecis la Ploiești. Petrolul și FC Buzău au dat-o la pace.

Jucătorii de la Petrolul și Buzău / Foto: Sportpictures

Petrolul Ploiești și FC Buzău au încheiat la egalitate partida din etapa a 18-a scor 0-0, din cadrul sezonului regulat al Ligii a 2-a

FC Buzău tremură pentru play-off!

Deși partida s-a încheiat cu o remiză albă, nu a fost lipsită de ocazii. Oaspeții au ieșit învingători la acest capitol.

Elevii lui Cristi Pustai au lovit de două ori bara în partida cu Petrolul. Primul a fost Pablo Gaitan, în prima repriză, în minutul 35, când a zguduit transversala. Al doilea a fost Alin Cârstocea, în minutul 55, când balonul trimis de acesta a fost deviat și a lovit bara laterală din dreapta portarului Petrolului.

Trupa lui Pustai de află la egaliate de puncte cu Csikszereda și Chiajna, toate cu 32 de puncte. Cei de la Concordia au un meci mai puțin disputat.

Totul se va decide în ultima etapa a sezonului regulat, în Crâng, într-un meci de totul sau nimic: FC Buzău – Concordia Chiajna!