Luni, autoritățile buzoiene încep campania de dezinsecție la sol împotriva căpușelor, acțiune organizată de firma de salubritate a municipiului. În principal, toată săptămâna, în intervalul orar 8:00 – 11:00, se va acționa în parcuri și în apropierea locurilor de joacă pentru copii. Populația este sfătuită să evite zonele unde se va da cu substanțe, în intervalul orar menționat. , scrie jurnaluldebuzau.ro.
BUZAU. Începe campania de dezinsectie împotriva capușelor. Unde se va actiona
![](https://monitorulbuzoian.ro/wp-content/uploads/2022/05/administrare-imobile-dezinsectii-si-deratizari-servicii-deratizari-735x400.jpg)