Pentru că tot vorbim de săptămâna copiilor, în cadrul ședinței Consiliului Local a fost aprobată amenajarea unor noi locuri de joacă și spații de recreere în municipiul Buzău, precum și reabilitarea unor locuri de joacă existente.
Este vorba despre:
![🎠](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/1f3a0.png)
![🎠](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/1f3a0.png)
![🎠](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/1f3a0.png)
![🎠](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/1f3a0.png)
![🎠](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/1f3a0.png)
![🎠](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t7a/1/16/1f3a0.png)
Totodată, a fost dat ordinul de începere a lucrărilor pentru amenajarea unor curți de poveste pentru trei grădinițe din Buzău (Cei 7 pitici, GPP 18 și GPP 9) , alte 5 grădinițe urmând să intre în faza de proiectare, relatează Viceprimarul Oana Matache