Daca nici cu CFR nu se face de râs Dinamo, atunci cu cine?

CFR Cluj n-a avut nicio problemă pe terenul lui Dinamo, în etapa a 15-a. Campioana s-a impus cu 3-0, în timp ce „câinii” au terminat turul sezonului regulat pe penultimul loc, cu cea mai slabă defensivă.

Dinamo – CFR Cluj 0-3. 13 etape la rând fără victorie pentru „câini”

Dinamo a rezistat doar 14 minute în fața ardelenilor. Omrani a deschis scorul, iar Debeljuh a majorat imediat diferența, după doar 3 minute. Până la pauză, campioana a mai avut două ocazii, însă partea secundă a început cu o fază la care Sorescu a cerut penalty la un henț al lui Burcă.

Dinamo a rezistat doar 14 minute în fața ardelenilor. Omrani a deschis scorul, iar Debeljuh a majorat imediat diferența, după doar 3 minute. Până la pauză, campioana a mai avut două ocazii, însă partea secundă a început cu o fază la care Sorescu a cerut penalty la un henț al lui Burcă.