(VIDEO) Derby-ul echipelor buzoiene din Liga a 3-a s-a terminat cu o remiză albă

Vineri după amiază, pe stadionul Municipal din Râmnicu Sărat, s-a jucat derby-ul seriei a II-a din Liga a 3-a, CSM RM. Sărat – Metalul Buzău

Ambele cu maxim de puncte după patru etape. Meciul a fost unul echilibrat, în care ambele echipe au dorit să-și păstreze invincibilitatea și au jucat prudent, fără a risca prea mult pe faza ofensivă. La fluierul final al arbitrului Mihai motan din Târgoviște, scorul a fost cel de la începutul meciului, 0-0.

În față a peste 1500 de spectatori, râmnicenii au fost cei care au avut de această dată ocaziile, finalul de joc ținând în suspans publicul prezent la teren. Dacă în prima repriză buzoienii au fost cei cu ocazia, repriza a doua e venit cu ocazii pentru râmniceni. Partida a putut fi urmărită LIVE pe BUZĂU ONLINE și TV BUZĂU

Fluierul final al arbitrului Baciu Andrei din Botoşani, a adus dezamăgire în tabăra lui Vali Stan care pleacă de la Râmnic doar cu un punct. Astfel la finalul celor 90 de minute, CSM Râmnicu Sărat –  AFC Metalul Buzău 0 – 0. Nici Metalul nu a reusit sa marcheze în poarta celor de la Râmnicu Sărat în acest debut de campionat.

În a doua partidă a seriei, disputată astăzi la Bacău după un meci cu multe eliminări, CS Aerostar Bacău – CSM Focşani 2007, au terminat la egalitate 0-0.

Campioana județului Buzău, nou promovata ASC Voința Limpezis va juca sâmbăta 24 septembrie la Liești unde va întâlni ocupanta locului 6, CS Sporting Lieşti. Partida va fi în transmisă în direct de buzau.net pe pagina de facebook BUZĂU ONLINE