Liga 2, etapa 5 | Gloria Buzău, victorie la limită cu CSC Dumbrăvița în ultimul meci al etapei

Gloria Buzău a câștigat meciul cu CSC Dumbrăvița, joc care a pus punct etapei a 5-a a Ligii 2. Cu 2-1 s-au impus jucătorii lui Cristian Pustai. La echipa buzoiană, brașoveanul Sergiu Pîrvulescu a fost integralist.

Pentru echipa din Crâng, au marcat Trebotic (minutul 25) și Vali Alexandru, din penalti (minutul 57), iar pentru oaspeți a înscris Ungureanu, tot din penalti (minutul 63).

Din minutul 63, Gloria a evoluat în 10 jucători, după ce fundașul Daniel Vârtej a fost eliminat la al doilea cartonaș galben, primit la un fault făcut în careu.

Urmare a victoriei de ieri, Gloria a urcat pe locul 5 în clasament, la doar două puncte de lider.

Pentru elevii lui Cristi Pustai urmează un meci de foc, sâmbătă, în deplasare la Iași, cu Poli, formație clasată pe 6, la egalitate de puncte cu echipa don Crâng.